O nas

Stowarzyszenie Aktywności Lokalnej „Dolina Kacanki” powstało 18 kwietnia 2013 roku. Tego samego dnia w 1255 roku  książę Bolesław Wstydliwy w swoim dyplomie stwierdził, że wybudował w Zawichoście klasztor i szpital dla ubogich, który uposaża we włości i dochody ze wsi Wiązownica. Jest to pierwsza historyczna wzmianka o naszej miejscowości, czyli nasza wioska liczy już co najmniej 760 lat. Z bagażem dziesiątek pokoleń i tradycji tworzymy nową historię.  Nasza organizacja nie zawęża się tylko do jednej wioski, ale swoim zasięgiem chcemy objąć całą Dolinę Kacanki, która zasługuję na lepsze poznanie, a co za tym idzie promocję. Jednym z podstawowych celów naszego Stowarzyszenia jest aktywizacja i integracja społeczności tu mieszkającej. Rzeka, która nas łączy ma długość prawie 34 kilometrów, wierzymy że nie będzie nas łączyć tylko rzeka, ale także wspólne działanie i wizja przyszłości.

Dorzecza i zlewnia rzeki Kacanki
Dorzecza i zlewnia rzeki Kacanki

Ludzie z Doliny Kacanki to bardzo różne osoby, które łączy wspólny cel. Jeśli chcesz mieć wpływ na swoją okolicę, masz pomysły i wystarczająco dużo siły do działania, zapraszamy do współpracy. Obecnie stowarzyszenie liczy  20 członków i wolontariuszy, których ciągle przybywa.  Nasza organizacja opiera się głównie na pracy pasjonatów, dla których ważne jest dobro wspólne. Razem wspieramy się, inspirujemy i tworzymy historie opartą na wzajemnych relacjach.

Naszymi celami są między innymi: działalność na rzecz dzieci i młodzieży, osób starszych, środowiska naturalnego oraz promocja aktywności społecznej i wolontariatu. Oferujemy Ci pomoc i doświadczenie – dołącz do nas i podziel się z nami swym potencjałem oraz ciekawymi pomysłami. Wspólnie je zrealizujemy!

Razem ożywimy naszą Dolinę Kacanki i sprawimy, że ludzie tutaj mieszkający będą czuli się dumni. Dobra zabawa i społeczna sprawa połączy nas w działaniu.

Razem możemy więcej!

122163183_3404957619569862_5321026501934203398_n

 

Zarząd Stowarzyszenia składa się z pięciu osób:

Jacek Piwowarski – prezes

Maria Swatek – wiceprezeska

Piotr Paweł Żyła – wiceprezes

Małgorzata Skwarzec – skarbniczka

Alina Kubik – sekretarzyni

Komisja Rewizyjna w składzie:

Anna Jońca – przewodnicząca

Jolanta Piotrowska – sekretarz

Roman Mazgaj – członek