Tour de Kologne – Wyścig Wolności

baner

Chcesz uczcić w wyjątkowy sposób 25 lat Wolności? Masz szansę to zrobić podczas  rajdu rowerowego w Wiązownicy Kolonii. startujemy 30 sierpnia w rocznicę porozumień sierpniowych. Trasa jest kręta, wyboista i czasem pod górkę. Na trasie może pojawić się błoto i piach. Całkiem jak w czasie naszych 25 lat Wolności.

Jeśli masz więcej niż 25 lat i chcesz zmierzyć się z historyczną trasą, zapraszamy na smodzielny przejazd. Rajd rusza o 14.00, meta jest przy Pałacu Dzięki w Wiązownicy Kolonii, gdzie będzie wystawa zdjęć ze strajków w Stalowej Woli, stoczni gdańkiej oraz pokaz plakatów z czasów walki o wolność. Dla najmłodszych będą konkursy z cennymi nagrodami.

Nie zabraknie polskich jabłek i ich pochodne :) Zabawa gwarantowana.PLAKAT-Razem89_251-2wrab56bzdnr4wvq8c5dkw

Rajd rowerowy nawiązujący do Wyścigu Pokoju i Tour de Pologne. Wydar
zenie odbędzie się 30 sierpnia w rocznice porozumień sierpniowych. Przygotowania będą trwały ponad miesiąc. Przed wyścigiem będziemy szukać starych rowerów typu Ukraina i składaki. Wyremontowane bicykle wezmą udział w rajdzie nawiązując w ten sposób do czasów PRL i ostatniego 25-lecia. Na zakończenie będzie rozdanie nagród, dyplomów i wystawa zdjęć lokalnego fotografa biorącego udział w strajku w Stalowej Woli. Wystąpią także świadkowie tamtych przemian i opowiedzą o tych wydarzeniach.

W trakcie rajdu i po jego zakończeniu przez kolejne dni będzie można odwiedzać wystawę zdjęć w siedzibie naszego stowarzyszenia, a także zrobimy otwartą wystawę przed kościołem w niedzielę. Taka wystawa przyciągnie setki wiernych. Podczas naszej całej akcji będziemy robić zdjęcia, nagrywać relacje, dzięki czemu powstanie swoista kronika wydarzeń w postaci filmu i fotoreportaży.

Freedom-Made-in-Poland_small_2

Tour de Kologne – Wyścig Wolności jest realizowany przez Stowarzyszenie „Dolina Kacanki” w ramach inicjatywy Razem89 i został dofinansowany przez Fundację Wspomagania Wsi