I Rajd 2014

W ramach projektu powstały tablice informacyjne i Szlak Rowerowy Doliną Kacanki.

Zapraszamy na stronę


Jesteśmy już po Imprezie Finałowej Rajdu Tour de Kologne! Oj działo się działo. W pięknej scenerii Pałac Dzięki odbyły się konkurencje dla uczestników Rajdu, zawody rowerowe dla dzieciaków oraz konkurs plastyczny dla najmłodszych. Atrakcji było mnóstwo: Wystawa zdjęć ze strajku w Hucie Stalowa Wola, ze strajku w Stoczni Gdańskiej, wystawa plakatów „Solidarności”, wystawa fotografii Bogusława Nieznalskiego i Wiktora Bednarczuka, na dębie pod pałacem Młodzież z „Ekipa na piątkę” zrobiła wystawę starych zdjęć mieszkańców Wiązownicy Kolonii, odnowili stary most prowadzący do Pałacu. Dzieciaki mogły poskakać na eko trampolinie, oddać się w ręce młodych artystek i pomalować sobie twarz specjalnymi farbami, ponadto na przybyłych czekały jabłka :) kiełbaski, wata cukrowa. A wszystko to w urokliwym miejscu – w Dolinie Kacanki.
Rajd Rowerwoy Tour de Kologne wygrał Dawid Kodyra w nagrodę otrzymał rower górski,
II miejsce zajął Adrian Kozoduj– otrzymał markowy plecak oraz akcesoria rowerowe
III miejsce przypadło w udziale Kaczor Sylwester, który również otrzymał markowy plecak oraz akcesoria rowerowe. Pozostali uczestnicy otrzymali kamizelki oraz bransoletki odblaskowe, które pomogą im stać się bardziej widocznymi na drogach. Kamizelki, odblaski i akcesoria rowerowe były ufundowane przez Koło Grodzkie PTTK w Staszowie, Staszowski Klub Rowerowy PTTK im. A. Bienia. Dzięki wsparciu kolaży udało nam się zrobić tak udaną imprezę. Dziękujemy raz jeszcze.
Zawody rowerowe dla dzieci w wieku 7-13 lat wygrał Bartosz Piotrowski do niego również trafił rower górski, II miejsce zajeła Majka Mazgaj, a III Sebastian Szczepański. Zwycięzcom serdecznie Gratulujemy!!!!!
Nad całością imprezy czuwał pan policjant z Komendy Powiatowej Policji w Staszowie Mariusz Domagała, który brał udział jako juror w wielu konkursach. Dzięki temu nasza wiedza o znakach i ruchu drogowym znacznie się powiększyła. Już niebawem oznaczamy specjalnymi tablicami informacyjnymi ciekawe miejsca w naszej okolicy, które złożą się na Szlak Rowerowy Doliną Kacanki Dolina Kacanki
Dofinansowano ze środków Programu „Działaj Lokalnie VIII” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Fundację Fundacja Aktywizacji i Rozwoju Młodzieży FARMa oraz dzięki Fundacji Wspomagania Wsi i działaniu „Razem 89”.

Kliknij w zdjęcie by obejrzeć galerię


 

Jeśli masz więcej niż 25 lat i chcesz zmierzyć się z historyczną trasą, zapraszamy na samodzielny przejazd.Meta jest przy Pałacu Dzięki w Wiązownicy Kolonii, gdzie będzie wystawa zdjęć ze strajków w Stalowej Woli, stoczni gdańkiej oraz pokaz plakatów z czasów walki o wolność. Dla najmłodszych będą konkursy z cennymi nagrodami. Chcesz wiedzieć więcej? Kliknij  w baner!

Freedom-Made-in-Poland_small_2


turkolor

 

 

Masz stary rower i marzysz o nowym „góralu”?  Masz szansę go  zdobyć 30 sierpnia. To jest możliwe tylko u nas! Zapraszamy na pierwszy w regionie Rajd Rowerowy Tour de Kologne (czyt. Tur de Koloń) w Wiązownicy Kolonii. Do wygrania nowy rower i wiele innych nagród. Zapisz się i podejmij wyzwanie. Czekamy na Ciebie do 23 sierpnia, spiesz się liczba miejsc ograniczona.

Zapoznaj się z regulaminem, wypełnij ankietę, podpisz oświadczenia i dostarcz je do nas!

Regulamin Rajdu Tour de Kologne


 

buttRuszamy z nowym działaniem w ramach Działaj Lokalnie! Projekt zakłada stworzenie na podstawie istniejącej sieci dróg publicznych ścieżek rowerowych, które będą odpowiednio oznaczone. Przed wyznaczeniem szlaków rowerowych w szerszym gronie wybierzemy główne atrakcje regionu i zbierzemy na ich temat szczegółowe informacje. W wytyczanie i oznaczanie ścieżek chcemy zaangażować naszą społeczność, która tworząc tabliczki będzie jednocześnie dbała o ich trwałość i odpowiednią ekspozycję. Chcemy także oznakować ciekawe miejsca w naszej okolicy, aby inni mogli także poznać nasze skarby.

W ramach projektu planujemy zrobić film promocyjny o naszych ścieżkach rowerowych, który będzie zachęcał do aktywności i bliższego poznania okolicy. Wydamy także foldery i ulotki z mapami i opisami atrakcji. Kulminacją działań będzie rajd rowerowy z nagrodami, który swoją nazwą nawiązuje do wielkiego Tour de Pologne. Dzięki temu mieszkańcy okolicy będą mogli z dumą powiedzieć, że mamy swój własny rajd Tur de Koloń, wokół wsi Wiązownica Kolonia. Rajd będzie odbywał się na starych rowerach typu ukraina, jubilat, wigry 3 itp. Przygotowania do rajdu będą poprzedzone spotkaniami na temat bezpieczeństwa drogowego, zdrowego trybu życia i naprawy rowerów. Ufundowane nagrody spowodują większe zainteresowanie wyścigiem i wprowadzą element rywalizacji.

Na zakończenie przewidujemy organizację imprezy finałowej, na której wręczymy nagrody zwycięzcom rajdu, zrobimy wystawę zdjęć rowerów przed i po remoncie, przedstawimy prezentacje z przebiegu całego projektu oraz będziemy wspólnie bawić się przy ognisku.

Dofinansowano ze środków Programu „Działaj Lokalnie VII”  Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Fundację Aktywizacji i Rowzoju Młodzieży FARMa

logotypy