Święto wsi

To był wyjątkowy i magiczny dzień. Mocnym akcentem rozpoczęliśmy obchody 760 rocznicy pierwszej wzmianki o Wiązownicy. Jak przystało na tak zacne urodziny był tort, szampan, poczęstunek, a przede wszystkim wspaniali goście. Na początku była msza święta dziękczynno-błagalna za mieszkańców Wiązownic. Następnie uroczystości przeniosły się do Pałacu Dzięki, gdzie był przygotowany pokaz starych zdjęć. Zebranych gości powitał Jacek Piwowarski i oddał głos Zdzisławowi Bednarczykowi, który w ciekawy sposób przedstawił tajemnicę zbierania materiałów archiwalnych na temat wsi Wiązownica. Jednocześnie zaprezentował Przewodnik turystyczny swojego autorstwa i zachęcił do lektury tego skromnego, aczkolwiek wyjątkowego na skalę regionu dzieła. Następnie prezes Stowarzyszenia podziękował za wszelką pomoc w ciągu tych dwóch lat i powiedział o planach Doliny Kacanki na przyszłość oraz największym marzeniu jakim jest wydanie monografii wsi. W kolejnej części głos zabrali goście: Marek Kwitek, Leszek Kopeć, Tomasz Fąfara, Sławomir Migalski i Karolina Kępczyk. Były prezenty urodzinowe i słowa uznania za naszą pracę. Wszyscy zgodnie podkreślili, że wspólne działanie organizacji, władz samorządowych oraz mieszkańców może doprowadzić do sukcesu. Wszyscy jesteśmy odpowiedzialny za naszą wieś i okolicę, a razem łatwiej budować trwałe podwaliny przyszłych zmian. Na koniec części oficjalnej był ogromny tort i wspólne zdmuchiwanie świeczek. Potem pozostało już tylko świętować te wyjątkowe urodziny. Głęboko wierzymy, że tak duża liczba przybyłych gości, to znak, że nasze działania odbijają się szerokim echem i skupiają nowych przyjaciół. Przyjaciół Doliny Kacanki. Dziękujemy.

Całość imprezy rejestrował Tomasz Nawrocki dzięki czemu już niebawem będziemy mogli zaprezentować wszystkim, których nie było (czego żałują), jak było na Święcie Wsi.

Cały czas zbieramy i dokumentujemy stare zdjęcia, które posłużą nam do wzbogacenia tworzone książki. Tutaj dostępna Prośba o udostępnienie starych zdjęć  i Zgoda na niekomercyjnie wykorzystanie fotografii

Zapraszamy do obejrzenia filmu z tego wyjątkowego momentu w historii wsi.

kacanka.tv
Film

Galeria zdjęć dostępna poniżej

Galeria zdjęć