2015

EKO FESTYN, to dwudniowa impreza o wyjątkowym charakterze. Organizowana jest już po raz trzeci przez Stowarzyszenie Dolina Kacanki i Sołectwo Wiązownica Kolonia Kolonia. EKO FESTYN był dofinansowany ze środków Urzędu Miasta i Gminy w Staszów w ramach realizacji zadania publicznego.
Pierwszego dnia imprezy (11 lipca sobota) przeprowadzono na terenie wsi akcje szczepienia psów. Dzięki pomocy lekarza weterynarii Andrzeja Altenberga, zaszczepiono 54 psy i 1 kota. Również pierwszego dnia można było oddać elektrośmieci. W ciągu dwóch dni 59 osób oddało 562 zużytych urządzeń elektrycznych i elektronicznych. Rekordziści to Bartosz Zdziech ( 213 sztuk, który otrzymał 240 litrowy kosz ufundowany przez PGKiM w Staszowie) 2 miejsce zajęła Anna Góral (166 sztuk), która otrzymała mp 4 oraz zestaw gadżetów od sponsorów. W konkursie na zbiórkę elektro śmieci przyznano w sumie 14 nagród.
Podczas EKO FESTYNU w różnego rodzaju grach i konkursach rozdano ponad 90 zestawów nagród. Z tego miejsca dziękujemy wszystkim darczyńcom. Tegoroczny EKO FESTYN był także wyjątkowy z uwagi na zmiany jakie zaszły od ostatniego roku. Powstała altana rekreacyjna, chodnik i plac zabaw, który uroczyście otworzył (ku uciesze dzieciaków) burmistrz Leszek Kopeć oraz przedstawicielka wiązownickich dzieciaków Wiktoria Bąk.
Na scenie wystąpiły dzieci ze Świetlicy Jutrzenka w Wiązownicy Kolonii oraz kapela estradowa Ziemia Staszowska działająca w Staszowskim Ośrodku Kultury. Ewelina Bień z wioski Indiańskiej Bonanza ( Zielonka koło Iwanisk) przeprowadziła zabawy i animacje indiańskie. Gwoździem programu było rozstrzygnięcie konkursu plastyczny organizowany w szkołach na plakat EKO FESTYNU. Nagrodzeni to: I miejsce Wiktoria Kubik, II miejsce Wiktoria Małek, III miejsce Julia Kwiecień. Nagrody wręczali starosta staszowski Michał Skotnicki, burmistrz Leszek Kopeć, zastępca burmistrza Ewa Kondek i przewodnicząca komisji oceniającej Anna Jońca.
Podczas tegorocznej imprezy można było przejechać się wyjątkową EKO furą, czyli… furmanką, którą powoził doświadczony woźnica Tadeusz Jazgara. Dla większości dzieci była to pierwsza tego typu podróż w życiu. Także miłośnicy relaksu i aktywnego spędzenia czasu mieli duże pole do popisu korzystając z jedynej w regionie Mobilnej Strefy Relaksu i liny do chodzenia.
Członkinie stowarzyszenia przygotowały słodki poczęstunek, był także miód z występującej tylko w Wiązownicy Kolonii trojeści amerykańskiej, kiełbaski, smalec i kiszone ogórki. Nikt nie wyszedł głodny i nie mógł się nudzić. Nad całością imprezy czuwali młodzi strażacy z OSP Wiązownica Mała.
Oprócz placu zabaw dzieciaki mogły skorzystać z dmuchanej zjeżdżalni, zamku, cukrowej waty i licznych konkursów z nagrodami. Wielkim zainteresowaniem cieszyli się także policjanci z Komendy Powiatowej w Staszowie, którzy zapoznali dzieciaki z wnętrzem samochodu i wyposażeniem.
To dzięki zaangażowaniu członków Stowarzyszenia Dolina Kacanki, Rady Sołeckiej, wolontariuszy, Ochotniczej Straży Pożarnej z Wiązownicy Małej, wielu instytucji i organizacji, po raz kolejny EKO FESTYN zakończył się sukcesem.
Dziękujemy i zapraszamy za rok!

Zapraszamy do galerii

 

GALERIA ZDJĘĆ

Zapraszamy do zapoznania się z pięknymi zdjęciami Kuby Winklera ze staszow.com

STASZOW.COM

Tutaj do obejrzenia EKO FILM

kacanka.tv
EKO FILM

 

FEST DZIĘKUJEMY

EKO FESTYN jest wyjątkową imprezą nie tylko z uwagi na ekologiczny charakter, ale także z uwagi na ogromną ilości nagród jakie co roku fundujemy uczestnikom. W każdej edycji dziesiątki dzieciaków i dorosłych wychodzi z pełnymi rękami podarków. Najczęściej główne nagrody to sprzęt elektroniczny (tablet, mp4, mp3, radia). Poza tym rozdajemy wiele publikacji, gier, książek, gadżetów i zabawek o tematyce ekologicznej. W tajemniczej torbie znajdują się także koszulki, smycze, kubki, notesy, długopisy i pendrajwy :). Słowem wiele radości, dla każdego, kto ośmieli się stanąć do naszych konkursów. Od samego początku mocno wspiera nas gmina Staszów (zadanie publiczne) i PGKiM w Staszowie (odbiór elektrośmieci, fundowanie koszy jako nagród) oraz Nadleśnictwo Staszów (cenne nagrody). Poza tym przez cały rok zbieramy upominki od wielu darczyńców, co zaowocowało tym, że ponad 80 osób wygrało nagrody w licznych konkursach.  W tym roku pomogli nam:

Urząd Miasta i Gminy Staszów

Powiat Staszowski

Nadleśnictwo Staszów

Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Staszowie

Liga Ochrony Przyrody. Oddział Kielce

Fundacja Wspierania Inicjatyw Ekologicznych

Państwowa Inspekcja Pracy

Zakład Gospodarki Odpadami Komunalnymi w Rzędowie

Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Kielcach

Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego

Fundacja Orange

Fundacja WOŚP

Portal ngo.pl

DZIĘKUJEMY