2013

EKO FESTYN W KOLONII WIĄZOWNICY DLA TYCH W SPODNIACH I SPÓDNICY

 SOBOTA 21 czerwca: Impreza trwała dwa dni i rozpoczęła się w sobotni ranek od akcji szczepienia psów, w której wzięło udział kilkadziesiąt zwierzaków. Akcja potrwała do godzin południowych, ale dzięki temu wiele psów i jeden kot nie zachoruję na wściekliznę. W ramach EKO FESTYNU rozpoczęła się także w sobotę zbiórka elektro śmieci, która cieszyła się dużą popularnością. każdy, kto dostarczył zużyty sprzęt elektryczny dostawał Eko Kupon, który brał udział w losowaniu nagród (potrójny kosz do segregacji, koszulki, pojemniki na odpady). Zbiórka elektro śmieci trwała całe popołudnie, aż do godziny 20.00. Także w sobotnie popołudnie spotkała się komisja konkursowa, która oceniała 18 prac w Konkursie plastycznym pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Staszów na logo EKO FESTYNU w Wiązownicy Kolonii. Było to trudne zadanie z uwagi na wysoki poziom prac, ale ostatecznie udało się wyłonić najlepszą pracę i 3 wyróżnienia.

IMG_2298IMG_2364IMG_2352

IMG_2402IMG_2612

 

 

 

 

 


 

NIEDZIELA 22 czerwca: IMG_2612EKO FESTYN rozpoczął się o 15.00 konkursem plastycznym dla dzieci „Mój przyjaciel pies”. Dzieciaki rysowały swego pupila i walczyły o liczne nagrody. Festyn pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Staszów rozpoczął sołtys wsi i jednocześnie prezes Stowarzyszenia Aktywności Lokalnej „Dolina Kacanki” Jacek Piwowarski, który w pierwszych słowach podziękował za wszelką pomoc ze stron władz samorządowych i wielu instytucji, a przede wszystkim złożył szczególne podziękowania członkom Rady Sołeckiej, Stowarzyszenia i sporej grupie mieszkańców wsi, którzy przez kilka dni swą pracą, czasem i środkami materialnymi pomagali przy tworzeniu EKO FESTYNU.

W dalszej części głos zabrał burmistrz pan Romuald Garczewski, który powitał i zaprosił na scenę licznie przybyłych IMG_2365przedstawicieli władz samorządowych. Burmistrz, który patronował także konkursowi plastycznemu na logo EKO FESTYNU wręczył laureatom konkursu atrakcyjne nagrody i pogratulował talentu. EKO FESTYN uświetnili także uczniowie Zespołu Szkół w Czajkowie, którzy pięknym montażem słowno-muzycznym o tematyce ekologicznej zachęcali do bycia EKO.

W tracie imprezy można było skosztować lokalnych produktów (swojskiego chleba ze smalcem, ciasta, podpiwku, kiełbaski, ogórków i miodu). Niedzielne popołudnie upłynęło mieszkańcom Doliny Kacanki na licznych konkursach, zabawach, wspólnym biesiadowaniu i pogłębianiu wiedzy ekologicznej poprzez Eko Quizy. Sandomierskie Stowarzyszenie Przyjaciół Zwierząt o ceniło prace plastyczne w konkursie” Mój przyjaciel pies” i wręczyło laureatom liczne nagrody. Każdy dzieciaki, który tego dnia zawitał do Wiązownicy Kolonii nie wyszedł z pustymi rękami i mógł zdobyć dzięki swemu sprytowi i wiedzy szereg nagród.

Gwoździem programu EKO FESTYNU był występ szczególnie uzdolnionej młodzieży ze Staszowskiego Ośrodka Kultury. Zespół Folk’n Rool mocno energetyczną muzyka porwał do zabawy wszystkie pokolenia zebrane na festynie.  Uszczęśliwione miny dzieciaków oraz zadowolenie rodziców były najlepszą zapłatą za tygodnie przygotowań do pierwszego i nieostatniego EKO FESTYNU. Wszystkim, którzy włączyli się w pomoc serdecznie DZIĘKUJĘMY! Dzięki takim ludziom jak Wy nasza wiara w zmiany na lepsze jest mocno ugruntowana i pozwala śmiało marzyć o dużo większych dziełach. Do zobaczenia na kolejnych akcjach Doliny Kacanki

IMG_2397 100_7925IMG_2407


FEST PODZIĘKOWANIA

Fest dziękujemy za EKO FESTYN.

Za ogromną pomoc w uszczęśliwieniu kilkudziesięciu uczestników EKO FESTYNU w postaci licznych nagród i upominków DZIĘKUJEMY. Ponad 50 zestawów nagród, które sprawiły ogrom radości wielu ludziom zostały ufundowane przez następujące instytucje i organizacje:
Miasto i Gmina Staszów
Powiat Staszowski
Urząd Marszałkowski w Kielcachnagro
Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Staszowie
Zakład Gospodarki Odpadami Komunalnymi w Rzędowie
Lasy Państwowe. Nadleśnictwo Staszów
Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Kielcach
Liga Ochrony Przyrody w Kielcach
Fundacja Wspierania Inicjatyw Ekologicznych
Klub Gaja
Stowarzyszenie Wiejskie „Zielona Przestrzeń”
Sołectwo Wiązownica Kolonia
Stowarzyszenie Aktywności Lokalnej „Dolina Kacanki”

Serdecznie dziękujęmy za bezpośrednią pomoc w organizacji EKO FESTYNU lokalnym firmom/osobom:

Piekarnia Lucyny i Zygmunta Drzymalskich

Dylmex, Tomasz Dyl

Sklep i stacja paliw, Sławomir Gaweł

dankujemy