NOWE ŻYCIE STAREJ SZKOŁY

 

 

 

STARA SZKOŁA RATU

W Wiązownicy-Kolonii znajduje się wyjątkowy, drewniany budynek starej szkoły, który powstał w 1909 roku. Tutaj można przeczytać historię szkolnictwa na tym terenie i dokładne losy budynku.

Wykonana ekspertyza budowlana nie pozostawia złudzeń, iż mimo tego, że stulatka szkoła trzyma się dziarsko, to wymaga jak najszybszych prac zabezpieczających ją przed dalszą degradacją. Od kilku lat nasze stowarzyszenie małymi krokami robi co może aby utrzymać przy życiu starą szkołę.  Robimy to za pomocą projektów, ale nie zawsze uda nam się wygrać konkurs grantowy. Jednakże  dalszy zakres prac wykracza poza nasze możliwości finansowe. Dlatego zwracamy się z apelem do wszystkich ludzi dobrej woli, a szczególnie byłych nauczycieli i uczniów tej szkoły oraz ich rodzin, aby wsparli nas w tym heroicznym działaniu. Jak?

  1. Poprzez wpłaty na konto stowarzyszenia, z dopiskiem „Na cele statutowe. Stara szkoła”. Nr rachunku: 02 1090 2750 0000 0001 4785 7326 
  2. Robiąc zakupy w sieci i rejestrując się na fanimani.pl. Zobacz jak to działa.
  3. Wystawiasz lub kupujesz na Allegro? Możesz wesprzeć naszą zbiórkę lokalną. 
  4. Dużym wsparciem jest wszelka pomoc fizyczna w pracach, udostępnieniu sprzętu i materiałów.
  5. Zbieramy również archiwalia na temat szkoły, zdjęcia, stare podręczniki, pomoce szkolne i wszystko co związane jest z tym wyjątkowym miejscem.
  6. Rozliczając swój pit, możesz przekazać nam 1%, który spożytkujemy na ratowanie starej szkoły wpisując nr KRS 0000402564 i cel szczegółowy DOLINA KACANKI.
  7. Może masz inny pomysł jak wspólnie uratować starą szkołę? Skontaktuj się z nami!

Za wszelką pomoc ślicznie dziękujemy.